Miłosz, Marcel i Filip z klasy VIa wygrali w III edycji konkursu Zrób-My-Nasz-Film. Konkurs organizowany jest przez OEIiZK w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Mazowieckiego. Nasz zespół obejmowała kategoria dla uczniów szkół podstawowych, pod hasłem „O czym szumią mazowieckie drzewa – filmopowieści”. A oto cytat z protokołu jury konkursowego:

Pierwsze miejsce dla pracy konkursowej, zatytułowanej „Historia pewnej kolejki”, wykonanej przez uczniów: Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach, ul. Dworska 2, 05-510 Chylice, za:
 dodanie do procesu tworzenia filmu – koncepcji z włączoną kreatywnością w działaniu – praktycznej nauki przez zabawę, odkrywanie radości uczenia się;
 sposób opowiadania charakteryzujący się swobodą wypowiedzi, bogatym słownictwem związanym z tematem i troską o formę przekazu;
 umiejętne, wyważone wykorzystanie planu filmowego, zapewniające równowagę pomiędzy tłem i postacią oraz profesjonalne wykorzystanie zbliżenia przy włączeniu opisu elementów technicznych;
 wykazanie niezwykłej dociekliwości w poszukiwaniach oraz konsekwencji w sposobie budowania opowieści, która pomaga zrozumieć wagę i znaczenie zmian związanych z obiektami, miejscami pełnymi aktywnych, zabieganych wokół własnych spraw ludzi.

Gratulujemy uczniom i opiekunce pani Agnieszce Hresiukiewicz.