Konkurs "Wrażliwość" został zakończony 13 marca 2019 r. Został on zainicjowany przez panią Agnieszkę Michalską, mamę jednego z uczniów. Wzięło w nim udział 114 dzieci z 354 (klasy IV-VII).
Ze zgłoszonych prac zostały ustalone dwie kategorie: prace literackie i sztuki wizualne. Jury w składzie pani M. Oksiutycz, pani D. Różańska, pani Agnieszka Michalska RR i pan Hubert Gieleciński RR przyznało:
12 nagród finansowych, 2 wyróżnienia oraz 11 dyplomów za udział w konkursie. Prace były zbiorowe lub indywidualne.
Jury w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły bardzo prosi wychowawców oraz nauczycieli poszczególnych uczniów o zapoznanie się z werdyktem i wstawienie oceny z przedmiotu, z którym związana była praca zgłoszona na konkurs (dotyczy to również prac, które nie objęte zostały nagrodami) oraz punktów z zachowania każdej osobie biorącej udział w konkursie.

PRACE LITERACKIE:
I miejsce (indywidualnie) - Magdalena Stalinga VII c wiersz 100 zł
I miejsce (grupowo) Haiku - Koło polonistyczne kl. IV (16 osób) 500 zł
II miejsce - Alicja Jaroszewska VIc wiersz 80 zł
II miejsce - Weronika Martynko VIIa esej 80 zł
III miejsce - Amelia Kalińska VIb bajka 60 zł
III miejsce - Emilia Hresiukiewicz Vc opowiadanie 60 zł
wyróżnienie - Małgorzata Wieśniak VIIc wypracowanie

SZTUKI WIZUALNE:
I miejsce - Marta Gruszczyńska VIa animacja 100 zł
II miejsce - klasa Va (25 os) film 500 zł
II miejsce - klasa Vc (16 os) film 320 zł
III miejsce - Va
Maja Baranowska, Liwia Boguszewska, Oliwia Dudzik, Nikola Górniak, Ania Kudyba, Zuzia Pawlak film 120 zł
III miejsce Vb
Zuzia Miszczuk, Oliwka Galbarczyk, Pola Wierzbicka, Liliana Kawarska, Amelka Jabłońska, Janek Kraśnicki, Adam Gajda film 140 zł
wyróżnienie klasa VII b

NAGRODA SPECJALNA W KONKURSIE WRAŻLIWOŚĆ
Animacja graficzno/komputerowa
pt. Wrażliwość, o pannie i żebraczce 300 zł
Anna Brzezińska IIIA gimnazjum opracowanie graficzne
Krzysztofa Gąsiorowska tekst
Julia Świerczyńska narracja

DYPLOMY ZA UDZIAŁ:
Marcel Młotek - praca pisemna
Kacper Siatkowski - zdjęcie, Paulina Szczepanik IIIA - zdjęcie
Wiktoria Zanko, Sonia Góralczyk, Antonina Osowska oraz Amelia Włodarczyk, Gabrysia Polak IVc - kolaże rysunkowe
Ryszard Paciorek, Bartosz Nichthauser, Jakub Konszkow, Andrzej Wojtczak VIa - rysunki

Nagrody ufundowała Rada Rodziców.