Nastąpił ciag dalszy projektu naszych uczniów. Grupa projektowa troszkę się zmniejszyła, ale z taką samą pasją (a może i większą) chłopcy zabrali sie do pracy i w ostatni piątek (15.06.2018 r.) po raz drugi wysłali sondę meteorologiczną. Tym razem z mniejszym rozgłosem, ale przy wsparciu finansowym gminy Piaseczno i Instytutu z Legionowa udało im sie wypuścić, odszukać i odzyskać sondę w całości ze wszelkimi zapisami. W wakacje powinni opracować uzyskane dane. Szkoda, że za trzy dni przestaną być uczniami naszej szkoły. Odnośnik do nakręconej relacji: https://piaseczno.eu/dotknac-kosmosu/ . Film obejmuje tylko pierwszą część dnia - bez poszukiwań, bez pomocy straży pożarnej, ale zawiera niesamowite zdjęcia z unoszącej się wraz z czujnikami kamery.

Tamtej wrześniowej sondy nie udało sie odzyskać, ale teraz materiału do analiz chłopcy mają bardzo, bardzo dużo.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w opracowaniu danych.