Szanowni Rodzice,

zachęcamy Państwa do wyrobienia dzieciom Karty Mieszkańca, która uprawnia do darmowych przejazdów wszystkimi liniami gminnej komunikacji na liniach ,,L’’, których organizatorem jest Gmina Piaseczno.

ODBIERZ SWOJĄ KARTĘ MIESZKAŃCA

Dla kogo karta

Karta Mieszkańca wydawana jest wszystkim osobom fizycznym, których miejscem zamieszkania jest gmina Piaseczno, rozliczającym podatek dochodowy w tutejszym Urzędzie Skarbowym. Kartę otrzymują również członkowie rodzin wnioskodawcy przy czym dzieci powyżej 7 roku życia do ukończenia 26 lat muszą pozostawać uczniami szkół lub studentami. W imieniu dzieci niepełnoletnich wnioskuje rodzic.

Jak uzyskać kartę

Osoby zameldowane w Gminie Piaseczno podczas składania wniosku oświadczają, że rozliczają swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie oraz załączają swoją fotografię. Osoby nie zameldowane w Gminie Piaseczno podczas składania wniosku okazują pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT i również załączają swoją fotografię. Podczas składania wniosku osobiście istnieje możliwość bezpłatnego wykonania zdjęcia.

Wnioski można składać osobiście w Referacie Obsługi Karty Mieszkańca przy ul. Puławskiej 5 w Piasecznie oraz on-line na stronie internetowej www.karta.piaseczno.eu

Korzyści coraz więcej

- darmowe przejazdy wszystkimi liniami gminnej komunikacji na liniach ,,L’’, których organizatorem jest Gmina Piaseczno.

- możliwość kodowania biletów ZTM Warszawa

- integracja z systemem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno (Karta Mieszkańca = Karta Biblioteczna)

- zniżki i rabaty u partnerów programu. Wykaz Partnerów dostępny jest na www.karta.piaseczno.eu

- niebawem połączenie Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca z Piaseczyńską Kartą Dużej Rodziny